Cięcie laserem dla branży budowlanej i wykończenia wnętrz

Cięcie laserem można wykorzystać przede wszystkim w branży metalowej, ale ma również ogromne znaczenie dla branży budowlanej i wykończenia wnętrz. W dzisiejszych czasach branża budowlana wykorzystuje proces cięcia laserowego w bardzo szerokim zakresie, umożliwiając wykonanie elementów idealnie dopasowanych do tworzenia różnego rodzaju konstrukcji stalowych czy aluminiowych.  Coraz więcej firm, które zamawiają duże ilości gotowych komponentów, stawiają na wysoką jakość cięcia, jaką gwarantuje cięcie laserem. Charakterystycznym dla tej technologii jest wprowadzenie bardzo niskiej ilości energii z dużą szybkością cięcia. Technologia laserowa pozwala na cięcie blach o grubości nawet 25 mm.
 
Cięcie laserem blach, rur i profili jak również innych materiałów pozwala na bardzo precyzyjną obróbkę, która ma duże znaczenie w budownictwie. Daje nam to w efekcie najwyższą jakość i dokładność ciętych laserowo detali. W branży budowlanej liczy się również szybki czas realizacji zamówień, dlatego tak często stawiamy na cięcie laserem ponieważ w relatywnie krótkim czasie możemy wykonać wielkoseryjne zamówienia. W większości przypadków element po obróbce laserowej nadaje się do bezpośredniego zastosowania.
 
Fabryka 4x4 posiada łącznie 5 laserów w tym laser, umożliwiający cięcie profili i rur. Detale wypalane są z ogromną dokładnością i powtarzalnością. Wycinanie laserowe wykorzystuje się również do tworzenia współczesnych, ekskluzywnych i bardzo stylowych elementów wykończenia takich jak:

  • Balustrady
  • Ogrodzenia, bramy
  • Balkony
  • Stoły
  • Regały
  • Lampy
  • Kratki wentylacyjne i inne.
 
Nowoczesny park maszynowy Naszej Firmy pozwala na wykonanie wszystkich elementów wykończeniowych z największą dokładnością i precyzją w krótkim czasie. Użycie lasera do cięcia pozwala również na idealne odtworzenie każdej części projektu, w tym otworów i konturów.
Cięcie laserowe otwiera nieskończone możliwości kreatywnego tworzenia innowacyjnych produktów w najwyższej jakości.