Cięcie stali z użyciem lasera. Sprawdź, na czym polega ta metoda i jakie jest jej zastosowanie


Operowanie laserem na dużą skalę jest bardzo efektywną technologią. Korzystają z niej głównie firmy specjalizujące się w przemyśle budowlanym, górniczym, a nawet lotniczym. To niezwykle funkcjonalna technika, umożliwiająca otrzymanie stalowych elementów o dowolnym kształcie. Cięcie laserem zapewnia precyzję, którą można wykonać cięcie w materiałach różnej grubości.
 

Nowoczesna metoda, jaką jest cięcie stali laserem, pozwala opracować stal, zachowując najwyższą precyzję. Odpowiednio poprowadzona wiązka gorącego płomienia światła umożliwia wykrojenie detali oraz zapewnia ich pełną powtarzalność. Dzięki temu nie ma przeszkód, by wielokrotnie wyciąć ten sam wzór, również w przypadku, gdy jest on bardzo złożony.
 


Ze stalą spotykamy się każdego dnia, a jej zastosowanie obejmuje różne dziedziny naszego życia. Ten wytrzymały materiał jest powszechnie stosowany w budownictwie, w przemyśle spożywczym, a także samochodowym. Produkuje się z niego sprzęt AGD i wiele, wiele innych towarów, z którymi mamy do czynienia na co dzień. Dlatego tak istotna jest informacja, że nowe technologie dają możliwość starannej obróbki stali. Cięcie stali laserem przeprowadzamy z użyciem maszyn najnowszej generacji. Korzystamy wyłącznie ze sprawdzonego sprzętu, by dać Państwu gwarancję wysokiej jakości. Żadne zamówienie nie stanowi dla nas problemu, ponieważ możliwości lasera w zakresie cięcia stali są nieograniczone.

Jak cięcie stali wygląda w praktyce?

 

Proces cięcia laserowego jest bardzo skomplikowany i pełne zrozumienie go wymaga specjalistycznej wiedzy z zakresu obróbki metali. W skrócie jest to działanie, podczas którego energia wiązki laserowej topi dany materiał, przecinając go według wcześniej opracowanego projektu, wprowadzonego do systemu sterowania. Wypalanie laserem odbywa się zatem zgodnie z planem i ustaleniami, a cały proces obróbki jest monitorowany. Każdy parametr zostaje odpowiednio sprawdzony, więc nie muszą się Państwo o nic obawiać. Ryzyko wystąpienia błędu praktycznie nie istnieje. Jako specjaliści w swojej dziedzinie, oferujemy termiczne cięcie stali, przeprowadzone przy użyciu najlepszych maszyn. Zaufały nam wiodące firmy z całej Polski. Dołącz do grona zadowolonych Klientów!