Laser i jego szerokie zastosowanie w przemyśle

Cięcie laserowe to metoda termicznego dzielenia materiału, które może nastąpić przez wypalanie, sublimację jak również topnienie. Cięcie laserowe jest technologią, która jest znana i wykorzystywana na całym świecie, to jedna z najnowocześniejszych metod obróbki materiałów metalowych i niemetalowych.
Porównując cięcie przy pomocy lasera do cięcia piłą, widać, że technologia laserowa nie wymaga mocowania materiałów. Daje to ogromne możliwości, jeśli pracujemy nawet z najbardziej filigranowymi detalami. Technologia laserowa daje wysoką jakość i minimalizuje odpad.  
Szeroki zakres usług, w którym wykorzystywane jest cięcie za pomocą lasera sięga praktycznie każdej branży przemysłowej, wykorzystującej tą precyzyjną i szybką metodę do osiągnięcia pożądanego efektu końcowego. Dzięki uniwersalności tej technologii znajduje ona różnorodne zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu na przykład takich jak:

  • Przemysł motoryzacyjny
  • Budownictwo
  • Architektura
  • Lotnictwo
Przemysł meblowy i wiele innych.W procesie wycinania laserem najważniejszym elementem jest stosowanie najwyższej jakości maszyn, które umożliwiają precyzyjne cięcie laserowe. W naszej firmie na bieżąco wzbogacamy nasz park maszynowy zapewniając duże moce produkcyjne w usługach takich jak cięcie laserowe, gięcie blach i inne. Użytkowanie technologii laserowej otwiera wiele możliwości w produkcji dowolnych części i wysoki stopień automatyzacji. W połączeniu z niezrównaną elastycznością, precyzją i bezdotykowym cięciem umożliwia wycięcie najbardziej skomplikowanych wzorów.

Jest wiele korzyści z cięcia laserem, ale do głównych z nich zaliczamy przede wszystkim czyste i perfekcyjne krawędzie – bez powtórnej obróbki, brak jakichkolwiek odkształceń materiału, wysoki stopień elastyczności przy edycji cięcia laserem – nie ma potrzeby zmian narzędzi. Korzyści są bardzo widocznie, szczególnie w przypadku skomplikowanych materiałów funkcjonalnych, stosowanych w przemyśle. Należy zwrócić szczególną uwagę na przemysł motoryzacyjny, w którym bez wycinania laserem nie byłaby możliwa masowa produkcja podzespołów.