Niedościgniona precyzja cięcia blachy w Fabryka 4x4

Mogłoby się wydawać, że najbardziej kłopotliwe jest cięcie materiału na ciężkie elementy konstrukcyjne. Te zużyte tarcze, nagrzane elementy, wreszcie konieczność wykańczania krawędzi... Tymczasem cieńsze blachy również mogą sprawiać problemy, także z zachowaniem precyzji. Warto więc usługi tego rodzaju powierzyć fachowcom dysponującym metodą, która pozwala im bez większej fatygi wykonać zarówno jednostkowe zamówienia, jak i podjąć się wykonania całej serii elementów.

Laser ma już moc, o której śniliśmy

Cięcie laserowe stało się w ostatnich dekadach usługą zdecydowanie bardziej dostępną, nie tylko dla wielkich fabryk. Wszechstronność tej metody pozwala radzić sobie i z papierem, polietylenem, drewnem, szkłem, ceramiką i innymi materiałami. Jednak póki co, chyba nadal najczęściej sięgamy po nią wtedy, gdy przychodzi nam zmierzyć się z cięciem metali, stanowiących dla innych metod cięcia szczególne wyzwanie. Jest on przydatny przede wszystkim wówczas, gdy potrzebujemy elementów przeznaczonych do dalszego montażu, a więc dokładność ich wykonania jest bardzo istotna. Tutaj laser, pozwalający uzyskać precyzję niedostępną innym metodom, jest niezrównany.

Cięcie laserowe następuje poprzez skierowanie ogromnej ilości energii cieplnej w bardzo skupionym promieniu, zdolnym doprowadzić do dzielenia materiału następującego poprzez sublimację, topienie lub wypalanie. Zazwyczaj w procesie tym mają miejsce wszystkie te czynniki, choć w przypadku miękkiej stali mamy do czynienia z tym ostatnim. Wielką zaletą, jaką charakteryzuje się cięcie blach laserem jest jednak to, że temperatura ta oddziałuje bardzo precyzyjnie na miejsce cięcia, poza tym nie pozostawiając na materiale żadnego wpływu. Obróbce laserem można poddawać precyzyjnie wybrane obszary.

Doświadczeni fachowcy spełnią każde oczekiwania

Zarówno blacha szlifowana jak i polerowana może być cięta laserem bez naruszania jej powierzchni, co ma kluczowe znaczenie w dalszym wykorzystaniu otrzymanych elementów. Dzięki łatwości gospodarowania materiałem, za sprawą precyzji cięcia laserem, z danej jego ilości uzyskać możemy ich więcej niż przy użyciu innych metod, co pozwala na znaczne oszczędności i podniesienie efektywności wytwarzania.

Nad możliwościami, jakimi w obszarze cięcia blach nierdzewnych i aluminiowych dysponujemy za sprawą nowoczesnych urządzeń tnących laserowo, moglibyśmy się rozwodzić długo. Jednak to nie tylko one decydują o tym, że zalety tej metody udaje się wykorzystać w pełni. Wiele zależy od personelu, który posługuje się parkiem maszynowym – automatyzacja zwiększa jego możliwości, a nie wyręcza doświadczonego operatora. Dzięki kompetencjom naszych pracowników, jesteśmy w stanie zachować idealną dokładność i powtarzalność poszczególnych wyrobów, a do tego każde zadanie wycenić i zrealizować w krótkim czasie.

Sięgając po usługi laserowego cięcia blach zyskujemy zarówno zaoszczędzony czas, jak i pewność, że uzyskane elementy nie sprawią nam przykrych niespodzianek, gdy przyjdzie do ich wykorzystania.