Cięcie laserem Grudziądz

Cięcie laserowe stanowi obecnie jedną z najbardziej rozpowszechnionych technologii rozcinania prawie każdego materiału stosowanego w szeroko pojętym przemyśle. Wykorzystanie silnie skupionej energii promieniowania laserowego gwarantuje bowiem niezwykle dokładnie oraz bardzo szybkie wykonywanie danych elementów, zarówno w produkcji jednostkowej, jak i masowej.
 
Technologia cięcia laserem jest uważana za najszybszą i za najbardziej precyzyjną metodę nowoczesnej obróbki matali.
 
 1. Potencjał gospodarczy Grudziądza
 2. Charakterystyka procesu cięcia laserem
 3. Korzyści wynikające z cięcia laserowego
 4. Automatyzacja procesu obejmującego cięcie laserem
 5. Profesjonalne usługi na Klientów z Grudziądza
 
Potencjał gospodarczy Grudziądza
 
Grudziądz jest miastem na prawach powiatu, które znajduje się w województwie kujawsko-pomorskim, na prawym brzegu Wisły. Umiejscowienie w centrum Polski wpływa na to, że Grudziądz stanowi idealne miejsce do lokowania inwestycji mających swoich odbiorców na rynkach nie tylko zachodniej, ale też wschodniej Europy. Ponadto, stosunkowo bliska lokalizacja na południe od portów bałtyckich w Gdańsku oraz Gdyni, przy autostradzie A1, a także na przecięciu ważnych szlaków komunikacyjnych łączących granicę wschodnią i zachodnią, stanowi bezsprzeczny atut miasta.
Opisując potencjał gospodarczy miasta Grudziądz warto zaznaczyć, iż pojawia się coraz większa liczba przedstawicieli zagranicznych, którzy reprezentują kapitał szwedzki, fiński, niemiecki, holenderski, a takżeamerykański.Dywersyfikacja rynku gospodarczego umożliwia bowiem nawiązanie współpracy między różnymi branżami oraz właściwe dopasowanie do nieustannie zmieniających się kierunków makroekonomicznych.Wśród dominujących branży na grudziądzkim rynku wyszczególnić można między innymi:
 
 • przemysł spożywczy,
 • przemysł metalowy,
 • przemysł drzewny,
 • przemysł budowlany oraz lekki.
Od kilku lat w przestrzeni grudziądzkiego rynku gospodarczego zauważyć możnaliczne przekształcenia, które swój początek mają w globalnych tendencjach, a konkretniej we wzroście znaczenia roli usług oraz handlu kosztem przemysłu. Dynamiczna ekspansja tych branż zmienia oblicze ekonomiczne miasta i równocześnie umacnia jego pozycję strategiczną, jako istotnego ośrodka handlowego i usługowego nie tylko dla północnych obszarów Województwa Kujawsko-Pomorskiego, ale też dla terenów południowych Województwa Pomorskiego. Z kolei utworzenie w mieście Parku Przemysłowego i Specjalnej Strefy Ekonomicznej przyciągnęło do Grudziądza nowych inwestorów.
 
Charakterystyka procesu cięcia laserem
 
Technologią wychodzącą współcześnie naprzeciw oczekiwaniom wymagających Klientów jest laserowa obróbka metali w przemyśle, szczególnie metalowym. Jest to typ obróbki materiału, w której wykorzystuje się energię światła laserowego, która rozprowadza dużą ilość energii na małej powierzchni. W czasie, gdy promień laserowy styka się z powierzchnią określonego materiału, znaczna część emitowanej przez laser energii jest na nią transferowana. Całkowita moc lasera skupia się wtedy w jednym punkcie, którego średnica zazwyczaj nie przekracza pół milimetra. Jeśli zostanie tam skoncentrowana większa ilość ciepła, niż może upływać w efekcie przewodności cieplnej, promień lasera w zupełności przenika obrabiany materiał. Właśnie w ten sposób rozpoczyna się proces wycinania laserem. Fakt ten daje możliwość realizowania precyzyjnych nacięć, a tym samym niezwykle profesjonalnej laserowej obróbki. To między innymi właśnie z tego względu cięcie laserem zdecydowanie odznacza się spośród innych metod obróbki materiałów.  
 
Korzyści wynikające z cięcia laserowego
 
Szereg pozytywnych cechnowoczesnych wycinarek laserowych przyczyniło się do powodzenia tych maszyn w przemyśle, w szczególności w procesie produkcyjnym. Można wyszczególnić liczne korzyści wycianania laserem, spośród których do najistotniejszych zalicza się między innymi:
 • dużą szybkość cięcia,
 • łatwość automatyzacji,
 • wąską sferę wpływu ciepła, co wpływa również na oszczędność surowca,
 • gładką oraz czystą powierzchnię cięcia – dzięki temu cięty materiał nie wymaga dalszej obróbki wykańczającej,
 • optymalną efektywność energetyczną,
 • szeroki zakres materiałów, które można poddać procesowi wycinania,
 • możliwość pozyskania wspólnych krawędzi cięcia dzięki odpowiedniemu rozkładowi,
 • wysoki poziom elastyczności procesu cięcia.
 
Na podstawie powyższego zasadne wydaje się stwierdzenie, że obróbka laserowa matalu za pomocą laserów stanowi obecnie najefektywniejsze zarówno pod względem ekonomicznym, czasowym, jak również zasad bezpieczeństwa, rozwiązanie dla licznych przedsiębiorców funkcjonujących w różnych gałęziach przemysłu. We wszystkich branżach, przykładowo budowlanej czy też motoryzacyjnej, lasery ceni się bowiem ze względu na niezwykłą precyzję ich działania, a także dużą przewidywalność.
 
Automatyzacja procesu obejmującego cięcie laserem
 
Urządzenia laserowe umożliwiają cięcie laserem nie tylko małych, ale też dużych elementów, a dodatkowo pozwalają na zautomatyzowanie wielu prac bez jednoczesnego generowania  wysokich kosztów. Należy w tym miejscu wspomnieć, że zrobotyzowane systemy wykorzystywane w ramach wycinania laserowego zapewniają przykładowo realizację złożonych procesów cięcia przestrzennego (3D). Ponadto, opcja archiwizacji programów obsługi robota gwarantuje wykonanie partii identycznych elementów w innych okresach czasu, przy skróconym do minimum okresie przygotowawczym. Niemniej istotny jest również fakt, że wyroby wykonane z użyciem zrobotyzowanych stanowisk produkcyjnych wyróżniają się wyższym poziomem jakości. Poza tym, dzięki robotyzacji można pozyskać większą wydajność, a także sprzyja ona redukcji kosztów personalnych. Ponadto, na zrobotyzowanych stanowiskach znacznie zniwelowane są niebezpieczne warunki pracy, które stanowią realne zagrożenie dla zdrowia oraz życia pracowników.
 
Profesjonalne usługi na Klientów z Grudziądza
 
Przedsiębiorcy z Grudziądza i okolic, a także osoby prywatne, poszukujące sprawdzonego przedsiębiorstwa specjalizującego się w profesjonalnym cięciu laserem, mogą skorzystać z oferty firmy Fabryka 4x4. Profil jej działalności koncentruje się w szczególności na nowoczesnej obróbce laserowej. Firma ta ma siedzibę główną oraz zakład produkcyjny pod Krosnem, w województwie podkarpackim i tam też realizuje każde zlecenie. Obecnie, za sprawą szerokich możliwości transportowo-logistycznych jest w stanie zagwarantować terminowy oraz bezpieczny transport na terenie całego kraju. Z kolei przy większych zamówieniach oferuje darmowe dostarczenie zamówienia. Fabryka 4x4 posiada także bogato wyposażony park maszynowy, co w konsekwencji sprawia, że cięcie laserem blach, rur oraz profili wykonuje w możliwie najkrótszym czasie.
Firma Fabryka 4x4 gwarantuje swoim klientom profesjonalną pomoc i fachowe doradztwo w wyborze najkorzystniejszego rozwiązania. Przez lata pracowała na obecną pozycję na rynku oraz wizerunek. Nie spoczywa jednak na laurach, lecz cały czas pracuje nad ekspansjąprzedsiębiorstwa, doskonaląc nie tylko kadrę pracowniczą, ale również park maszynowy. Dzięki nowoczesnym i zaawansowanym technologicznie urządzeniom, a także oprogramowaniu Fabryka 4x4 jest w stanie zagwarantować wysoką precyzję, jakość oraz szybkość realizacji, o którą trudno u innych dostawców. Ponadto,zapewnia też konkurencyjne warunki współpracy. Jesteś zainteresowany ofertą przedsiębiorstwa Fabryka 4x4? Sprawdź jakie ceny oraz terminy realizacji może zaproponować w Grudziądzu i województwie kujawsko-pomorskim: https://www.laserfabryka4x4.pl/kontakt.