Cięcie laserem Toruń

Cięcie laserowe jest aktualnie szeroko poszukiwaną i cenioną metodą obróbki. Nie dzieje się tak bez przyczyny, bowiem precyzja, szybkość i rozbudowany zakres materiałów, jakie można poddać temu rodzajowi cięcia, to tylko nieliczne zalety tego rozwiązania. Nowoczesna technologia cięcia laserowego stanowi zatem doskonałą alternatywę dla konwencjonalnych metod obróbki materiałowej.
 
Wycinanie laserem blach, stali oraz aluminium daje gotowe elementy, posiadające czystą, gładką powierzchnię oraz precyzyjnie wykonane kształty i krawędzie, co znacznie skraca czas pracy i co najważniejsze wyklucza konieczność dalszej obróbki wykończeniowej.
 
 1. Toruń – miasto szerokich możliwości
 2. Nowoczesna metoda cięcia blach
 3. Charakterystyka procesu cięcia laserem
 4. Zalety cięcia w technologii laserowej
 5. Usługi cięcia laserowego dla Klientów Torunia
 
Toruń – miasto szerokich możliwości
 
Toruń jest miastem na prawach powiatu, położonym w województwie kujawsko-pomorskim. Współcześnie, to regionalny ośrodek gospodarczy, biznesowy, a także ważny węzeł komunikacyjny, siedziba władz lokalnych oraz kluczowych organizacji gospodarczych.
Warto zaznaczyć również, iż Toruń określa się jako wojewódzkiego lidera pod względem ilości  największych przedsiębiorstw, najwyższego w rejonie wynagrodzenia za pracę i niskiego poziomu bezrobocia. Opisywane miasto cechuje się rozwiniętym przemysłem farmaceutycznym i kosmetycznym, elektrotechnicznym, spożywczym, metalowym, a także górnictwem naftowym. Do niezaprzeczalnych atutów miasta zalicza się przykładowo:
 
 • tradycje przemysłowe, zwłaszcza w zakresie elektroniki, przemysłu chemicznego czy środków transportu, co stanowi aspekt ułatwiający znalezienie zarówno kontrahentów, jak i absolwentów kierunków specjalizacyjnych, które są potrzebne inwestorom przemysłowym,
 • funkcjonowanie ośrodków wspierających transfer nowoczesnych rozwiązań naukowych do branż przemysłowych, przykładowo Centrum Transferu Technologii w Toruniu,
 • sprzyjające warunki do rozwoju energetyki odnawialnej,
 • nowoczesną infrastrukturę, wraz inteligentnym systemem transportu publicznego,
 • propagowanie przedsiębiorczości i innowacyjności, a także otwartość na inwestycje oraz nowoczesne technologie.
 
Warto też wspomnieć, że liczne firmy nie tylko krajowe, jak i zagraniczne posiadają w Toruniu swoje oddziały. Fakt ten, a także wymienione powyżej atrybuty miasta świadczą o tym, iż jest on jednym z prężnierozwijających się  miast na terenie Polski, które nieustannie dopasowuje się do zmiennych potrzeb rynkowych. Kwestia ta w naturalny sposób pociąga za sobą zapotrzebowanie na świadczenie innowacyjnych usług, do których zalicza się właśnie cięcie laserowe.
 
Nowoczesna metoda cięcia blach
 
Współcześnie, trudno jest wyobrazić sobie wykonywanie procesów wytwórczych z wykorzystaniem urządzeń mechanicznych, chociaż czasy ich dominacji są stosunkowo mało odległe. W dobie dynamicznie przekształcającej się gospodarki królują jednak nowoczesne technologie, stanowiące konsekwencję wzrostu konkurencyjności. Proces obejmujący laserową obróbkę blach nie stanowi w tej sferze wyjątku, a możliwości zastosowania w nim nowoczesnych technologii zaskakują po pierwsze tempem wdrażania, a po drugie doskonałymi rozwiązaniami. Aktualnie, proces cięcia realizowany z użyciem lasera jest normą, a wręcz koniecznością, ponieważ laserowe cięcie blach zapewnia korzyści ekonomiczne zarówno dla zleceniodawcy, jak też wykonawcy procesu produkcyjnego. Za sukcesem opisywanej metody cięcia bez wątpienia przemawia szybki postęp w kwestii unowocześniania oraz zastosowania laserów, stuprocentowe skomputeryzowanie sterowania, czyli uproszczenie obsługi, a także – co niemniej istotne – zautomatyzowanie procesu wytwórczego.
 
Charakterystyka procesu cięcia laserem
 
Cięcie laserem należy do jednego ze zjawisk klasyfikowanych do rozdzielania termicznego. Można je scharakteryzować jako proces, w ramach którego energia promieniowania laserowego – ciągła czy impulsowa – powoduje albo stopienie ciętego elementu w szczelinie cięcia, bądź równoczesne stopienie i odparowanie, lub też stopienie oraz spalanie ciętego elementu. W czasie styku wiązki laserowej z określonym materiałem, na jego powierzchnię przenosi się znaczna część energii świetlnej. Kwestia ta umożliwia wykonywanie niezwykle dokładnych nacięć, co przekłada się na świadczenie precyzyjnej obróbki laserowej metali. Warto także wskazać, że dzięki specyficznym wyróżnikom usługi cięcia laserem stanowią doskonały wybór zarówno dla przedsiębiorców funkcjonujących w różnych sektorach gospodarki, jak i dla realizowania pojedynczych zleceń.
 
Zalety cięcia w technologii laserowej
 
Wykorzystanie technologii laserowej do cięcia laserem stali czy innych materiałów, przyczynia się do otwarcia nieznanych dotąd możliwości determinujących proces produkcji. Za sprawą pracy, która nie wymaga nakładu dużej siły nacisku, możliwa stała się przykładowo obróbka cienkościennych komponentów, bez ryzyka obejmującego deformację ich kształtów. Konkretyzując, do podstawowych zalet wynikających z cięcia nowoczesnymi urządzeniami  laserowymi można zaliczyć:
 
 • idealną powierzchnię cięcia, a także wysoką jakość krawędzi wyrobu końcowego,
 • brak konieczności dodatkowej obróbki wykańczającej,
 • pełną automatyzację procesu,
 • całkowitą elastyczność oraz uniwersalność cięcia laserowego,
 • idealną powtarzalność parametrów ciętych detali.
 
Warto w tym miejscu wspomnieć także o wysokiej ekonomiczności procesu ciecia laserowego, którą gwarantują duże prędkości cięcia, które są nieosiągalne w ramach innych technologii wycinania. Bardzo znaczącym faktem dotyczącym cięcia laserem jest również to, że zapewnia ono większy poziom elastyczności już na etapie procesu projektowania. Wycinarki laserowe funkcjonują z wielokrotnie wyższą intensywnością cieplną niż słońce, umożliwiając precyzyjne i złożone cięcie prawie każdego materiału, od najsilniejszego stopu, aż po najcieńsze polimery. Wspomniana elastyczność oddziałuje na dowolność w obrębie projektowania procesu produkcyjnego, ponieważ projektanci nie są w żaden sposób ograniczeni w kwestii materiałów, które mogą wykorzystywać. Nowoczesna technologia laserowa daje więc możliwość realizowania zadań i projektów, które jeszcze nie tak dawno uważano za niemożliwe. Dzięki temu firmy, które od wielu lat świadczą usługi związane z wycinaniem laserowym, mogą oferować atrakcyjne i konkurencyjne ceny.
 
Usługi cięcia laserowego dla Klientów Torunia
 
Cięcie laserem jest usługą, którą oferuje przedsiębiorstwo Fabryka 4x4. Posiada ono siedzibę główną, park maszynowy oraz zakład produkcyjny zlokalizowany pod Krosnem, w województwie podkarpackim i tam też wykonuje każde zlecenie. Za sprawą zaufanych przewoźnikówmoże jednak zagwarantować nie tylko terminowy, ale i bezpieczny transport na terenie całej Polski. Poza tym, przy większych zamówieniach oferuje darmowe dostarczenie zamówionych wyrobów. Firma Fabryka 4x4 oferuje również szybką wycenę, krótki czas oczekiwania oraz staranną ich realizację zleceń. Warto wspomnieć, iż zespół pracowników przedsiębiorstwa tworzy wysoce wykwalifikowana kadra, która sumiennie wykonuje powierzane zadania.
Dzięki nowoczesnym oraz zaawansowanym technologicznie urządzeniom laserowym, a także innowacyjnemu oprogramowaniu przedsiębiorstwo Fabryka 4x4 jest w stanie zagwarantować Klientom nie tylko wysoką precyzję z zakresu cięcia laserem, jakość, ale i terminowość w realizacji zamówień, o którą często trudno u innych dostawców. Oprócz tego, gwarantuje również konkurencyjne warunki współpracy. Jesteś zainteresowany ofertą przedsiębiorstwa Fabryka 4x4? Sprawdź jakie ceny oraz terminy realizacji może zaproponować na terenie Torunia i innych miast zlokalizowanych na terenie województwa kujawsko-pomorskiego: https://www.laserfabryka4x4.pl/kontakt.