Cięcie laserem Włocławek

Współcześnie, laserowe cięcie blach okazuje się procesem koniecznym dla szybkiej i nowoczesnej produkcji różnego rodzaju elementów konstrukcyjnych bądź też precyzyjnych wyrobów gotowych. Warto zaznaczyć również, że elementy wycinane z wykorzystaniem lasera cieszą się olbrzymim zainteresowaniem zwłaszcza tych Klientów, dla których ważna jest po pierwsze najwyższa jakość wykonania, a po drugie całkowita zgodność końcowych komponentów z założeniami projektowymi.
 
Fabryka 4x4 świadczy kompleksowe usługi cięcia laserem w Włocławku takich materiałów jak blachy, rury i profile.
 
 1. Włocławek – charakterystyka potencjału gospodarczego
 2. Cięcie laserem - charakterystyka procesu
 3. Obróbka laserowa - opis sposobów cięcia laserem
 4. Gwarancja udanego wyrobu – wycinanie laserowe
 5. Produkcja maszyn i urządzeń – zastosowanie cięcia laserem
 6. Cięcie laserem - oferta dla Klientów z Włocławka
 
Włocławek – charakterystyka potencjału gospodarczego

Włocławek jest trzecim co do wielkości miastem leżącym na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, nad Wisłą. Zalicza się do jednego z największych ośrodków gospodarczych oraz administracyjnych w regionie, z dobrze rozwiniętą infrastrukturą zarówno kulturalną, jak też sportową.Włocławek to miasto tworzące klimat sprzyjający rozwojowi przedsiębiorczości, a ponadto otwarte na nowe wyzwania, a także stale rosnące oczekiwania firm chcących rozpocząć tam działalność. Na terenie miasta z powodzeniem działa Włocławskie Centrum Biznesu – Inkubator Przedsiębiorczości, z kolei Włocławska Strefa Rozwoju Gospodarczego Park Przemysłowo Technologiczny stanowi część Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Kwestia ta zdecydowanie zwiększa prestiż Włocławka jako liczącego się ośrodka gospodarczego, w którym nie tylko warto inwestować, ale z którym warto także związać przyszłość swojego przedsiębiorstwa. Znakiem rozpoznawczym firm funkcjonujących we Włocławku oraz w okolicach są przede wszystkim innowacyjne rozwiązania o charakterze technologicznym. W mieście obecny jest między innymi:
 
 • przemysł chemiczny,
 • przemysł energetyczny,
 • przemysł spożywczy,
 • przemysł precyzyjny,
 • przemysł metalowy oraz materiałów budowlanych,
 • przemysł maszynowy,
 • przemysł papierniczy.
 
Należy wskazać, iż Włocławek wyróżnia się na tle innych polskich metropolii szczególnie wysokim poziomem otwartości na współpracę gospodarczą. Stale wzmacniająca się pozycja gospodarcza miasta Włocławek w sposób naturalny stwarza zatem zapotrzebowanie na innowacyjne i nowoczesne usługi, do których zalicza się przykładowo wycinanie laserem.
 
Cięcie laserem - charakterystyka procesu
 
W dzisiejszych czasach cięcie laserowe jest technologią wykorzystywaną na całym świecie w celu efektywnego rozcięcia rożnego typu materiałów zarówno metalowych, jak też niemetalowych. Za charakterystyczny wyróżnik cięcia laserem uważa się punktowe wprowadzenie energii i wysokoenergetyczny strumień tnący. Laser daje zatem możliwość szybkiego wycinania dowolnych kształtów z niezwykle dużą precyzją przy maksymalnym zużyciu materiału, głownie dzięki optymalizacji rozmieszczenia detali na arkuszu. Ponadto, stosując technologię ciecia laserem można pozyskać całkowitą powtarzalność ciętych elementów. Należy w tym miejscu zaznaczyć, iż wiązka energii laserowej jest przede wszystkim spójna w czasie oraz w przestrzeni. Zależność ta, jak również skoncentrowanie dużej ilości energii na małym obszarze zdecydowanie odróżnia wycinanie laserowe względem innych metod obróbki.
 
Obróbka laserowa - opis sposobów cięcia laserem
 
Jak już wspomniano, cięcie laserem odróżnia się od innych metod rozcinania dużą precyzją i szybkością. Proces cięcia zarówno blach, jak również innych materiałów może być realizowany na kilka różnych sposobów. Można spośród nich odróżnić trzy zasadnicze rodzaje cięcia, które obejmują:
 • cięcie laserem przez spalanie (utlenianie) – kiedy materiał zostaje rozgrzany energią świetlną lasera do temperatury zapłonu, pod wpływem spalania pozostawiając płynny żużel, który usuwany jest poprzez ciśnienie gazu technicznego;
 • cięcie laserem przez stapianie – kiedy materiał ulega stopieniu na całej grubości wiązki laserowej, a następnie zostaje wydmuchany ze szczeliny cięcia dzięki oddziaływaniu gazu tnącego, który posiada wysoki poziom energii kinetycznej;
 • cięcie laserem przez sublimację – kiedy materiał zostaje wyparowany w obszarze szczeliny w konsekwencji działania wiązki laserowej o dużej intensywności, a kolejno usunięty ze szczeliny cięcia w ramach wpływu dużego ciśnienia pary, a także gazu tnącego.
 
Gwarancja udanego wyrobu – wycinanie laserowe
 
Elementy wycinane laserowo mają zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Taki typ rozcinania charakteryzuje się przede wszystkim niskimi kosztami, dużą prędkością oraz powtarzalnością wycinania. Oprócz tego, odznacza się wysoką jakością, ponieważ krawędzie obrabianego surowca są na tyle gładkie, że nie potrzebują dalszych robót wykończeniowych. Warto także wskazać, iż cięcie laserowe jest również bardzo oszczędną metodą obróbki, gdyż możliwość dokładnego rozplanowania elementów na powierzchni arkusza przyczynia się do zminimalizowania odpadków oraz uniknięcia dodatkowego procesu produkcyjnego. Wszystkie te czynniki sprawiają, iż ciecie laserowe jest obecnie zaliczane do jednego z najbardziej dokładnych, a zarazem stosunkowo niedrogiego sposobu na pozyskanie niemal każdego kształtu z różnego typu materiałów.
 
Produkcja maszyn i urządzeń – zastosowanie cięcia laserem
 
Nowatorska obróbka laserowa znajduje coraz większe zastosowanie w przemyśle dzięki specyficznym właściwościom promieniowania laserowego, które dają możliwość wykonywania szeregu dokładnych operacji technologicznych na różnorodnych materiałach. Niezwykle często wycinarki laserowe wykorzystywane są budowie maszyn oraz urządzeń, gdzie potrzebne są specyficzne i precyzyjnie wykonane części składowe. To właśnie sprawą tego, że laser prowadzony jest w układach automatycznych, istnieje możliwość wycinania dowolnych elementów przy optymalnym wykorzystaniu surowca. Coraz więcej przedsiębiorstw, zlecając wycięcie określonych elementów, wymaga tak wysokiego poziomu jakości cięcia, które zapewnia tylko cięcie laserem. Warunkiem uzyskania wysokiej jakości, dokładności cięcia oraz gładkiej powierzchni, są jednak nie tylko nowoczesne urządzenia, ale i wykwalifikowani pracownicy.
 
Cięcie laserem - oferta dla Klientów z Włocławka
 
Nowoczesną obróbkęmlaserową szerokiego grona materiałów oferuje przedsiębiorstwo Fabryka 4x4. Świadczy ono usługi związane z cięciem laserem, gięciem blach CNC, ukosowaniem oraz spawaniem. Poza tym, współpracuje także z licznymi przedsiębiorstwami o charakterze usługowo-produkcyjnym, które działają w szeroko pojętej branży metalowej. Fakt ten gwarantuje firmie produkcję zarówno jakościowych półfabrykatów, jak i wyrobów gotowych. Fabryka 4x4 ma siedzibę główną, zakład produkcyjny oraz nowoczesny park maszynowy pod Krosnem, w województwie podkarpackim i tam też realizuje każde zlecenie. Obecnie, dzięki szerokim możliwościom logistycznym oraz transportowym może zagwarantować terminowy i bezpieczny transport na terenie całego kraju. Dodatkowo, przy większych zamówieniach oferuje również darmowe dostarczenie zamówienia.
Oferta firmy Fabryka 4x4, która obejmuje na przykład innowacyjne cięcie laserem, jest zatem dostępna nie tylko dla przedsiębiorców z Włocławka i okolic, ale również z całego województwa kujawsko-pomorskiego. Konkretne informacje odnoszące się do każdej z usług, a także parametry techniczne maszyn będących w dyspozycji firmy można znaleźć na stronie internetowej firmy.  Fabryka 4x4 zawsze stara się dopasowywać usługi do zmieniających się potrzeb i wymagań Klientów. Firma dba również o jak najwyższą jakość wyrobów. Zapraszamy do kontaktu: https://www.laserfabryka4x4.pl/kontakt.