Cięcie laserem Opoczno

Opoczno leży we wschodniej części województwa łódzkiego, jest miastem powiatowym położonym na pograniczu Wyżyny Małopolskiej i Niziny Mazowieckiej, nad rzeką Drzewiczką - prawy dopływ Pilicy. Miasto Opoczno podejmuje kroki w stronę innowacyjnych metod, które przyspieszają i ulepszają produkcję. Cięcie laserem w Opocznie cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród naszych klientów, którzy doceniają najwyższą jakość i szybkość realizacji zamówień.
 
  1. Sposoby cięcia laserem
  2. Optymalizacja procesu cięcia laserem
  3. Cięcie laserem dla klientów z Opoczna

Posiadasz firmę produkcyjną w Opocznie i zależy Ci na tym, aby Twoja firma pokonała konkurencję na rynku? Cięcie laserem w Opocznie to usługi, które sprawią, że produkcja nawet najbardziej skomplikowanych i trudnych do wykonania elementów w Twojej firmie będzie bezkonkurencyjna.

Sposoby cięcia laserem

Jest wiele powodów, dla których klienci z Opoczna decydują się na wycinanie laserem w swoich przedsiębiorstwach. Cięcie laserem Opoczno jest jedynym sposobem cięcia blach, które daje gwarancję szybkości i precyzji cięcia na miarę dwudziestego pierwszego wieku. Laserowe cięcie blach nie ma sobie równych w porównaniu do tradycyjnych metod obróbki metalu. Jest obecnie wykorzystywane w niemalże każdej branży przemysłowej, szczególnie docenione jest przez przemysł metalurgiczny, gdzie produkcja wielkonakładowa elementów o tych samych skomplikowanych wzorach i wielkościach odbywa się płynnie i z najwyższą powtarzalnością. W zależności od stosowanego urządzenia (przede wszystkim jego mocy) cięcie laserowe przeprowadza się na trzy sposoby:
 
  • Cięcie laserem metodą spalania
Metoda wykorzystuje zjawisko utleniania materiału rozgrzanego przez promień lasera. Temperatura grzania w szczelinie cięcia wynosi około 1200 st. Celsjusza. Materiał utleniając się pozostawia płynny żużel wydmuchiwany przez ciśnienie gazu technicznego. Metoda spalania pozwala na osiąganie stosunkowo dużych prędkości cięcia przy względnie małej mocy lasera. Służy ona do obróbki głównie stali niestopowych lub niskostopowych.
  • Cięcie laserowe metodą stapiania
Metoda stapiania jest wykorzystywana przy cięciu stali wysokostopowych oraz metali nieżelaznych. Materiał cięty metodą stapiania jest obrabiany przez promień laserowy o dużej intensywności. Stosunkowo duża moc lasera pozwala na doprowadzenie materiału znajdującego się na ścieżce cięcia do postaci płynnej i wydmuchanie go przez gaz techniczny o dużej energii kinetycznej. Ponieważ nie zachodzi tutaj zjawisko spalania (utleniania z wydzielaniem energii) dodatkowa energia musi pochodzić z mocniejszego promienia laserowego lub wspomagania elektrycznego. Brak reakcji utleniania powoduje powstawanie powierzchni wolnych od tlenków, co ma istotne znaczenie szczególnie przy obrabianiu stali wysokostopowych.
  • Wycinanie laserem metodą sublimacji
Zastosowanie laserów dużej mocy pozwala na doprowadzenie części obrabianego materiału (ścieżki cięcia) do stanu gazowego. Rozgrzany materiał jest wydmuchiwany pod bardzo wysokim ciśnieniem i zamieniany w parę.

Optymalizacja procesu cięcia laserem

Wspomnieliśmy już wcześniej, że na powodzenie produkcji Twojej firmy ma wpływ jakość wytwarzanych elementów, oraz prędkość realizacji zamówienia. Dlatego producenci z każdej branży przemysłowej nieustannie dążą do zwiększenia wydajności swoich firm. Nasza firma Fabryka 4x4 wychodzi naprzeciw oczekiwaniom Twojej firmy, oferujemy technologie, która usprawni procesy realizacji produkcji – cięcie laserem w Opocznie. Dodatkową zaletą wypływającą ze współpracy z nami jest gwarancja ekonomicznej i ekologicznej produkcji, jaką gwarantuje wycinanie laserowe. Aby efekty optymalizacji procesu cięcia laserem były jak najlepsze, nasza firma Fabryka 4x4 zaopatrzona jest w najnowocześniejsze maszyny laserowe miedzy innymi laser Trumpf TruLaser 5030 Fiber, Trumpf Trumatic  L3050 oraz laser do cięcia rur i profili BLM LT Fiber, dzięki którym jesteśmy w stanie zaoferować naszym klientom z Opoczna najwyższą jakością usług oraz szybki czas realizacji zamówień.

Cięcie laserem dla klientów z Opoczna

Nasza firma Fabryka 4x4 przywiązuje szczególną uwagę do rzetelności współpracy z klientami, niezależnie od ilości zamówienia i poziomu jego skomplikowania gwarantujemy szybką realizację pracy oraz konkurencyjne ceny cięcia laserem w Opocznie. Zarówno klienci indywidualni i biznesowi znajdą w naszej fabryce dogodne rozwiązania dla swojej produkcji. Na pierwszym miejscu stawiamy na najwyższą jakość usług oraz precyzję, które uzyskujemy dzięki połączeniu doświadczenia i wiedzy naszych pracowników z nowoczesnym parkiem maszynowym. Jesteśmy polskim producentem z siedzibą w Krośnie, potrafimy zaoferować profesjonalne usługi cięcia laserem w Opocznie w korzystnej cenie.