Laserowe cięcie metalu Mielec

Cięcie laserowe stanowi bardzo powszechny typ obróbki materiałów wykorzystywany w różnych branżach, począwszy od przemysłu budowlanego poprzez motoryzacyjny, a skończywszy na wytwarzaniu ozdób oraz różnorakich, nierzadko skomplikowanych wzorów. Za sprawą swej precyzji i dokładności, cięcie laserem jest idealnym rozwiązaniem do zastosowania wszędzie tam, gdzie każdy obszar cięcia musi być realizowany z niezwykle dużą dokładnością.

Mielec – charakterystyka gospodarcza miasta

Mielec umiejscowiony jest na południowym-wschodzie Polski, na terenie województwa podkarpackiego. Rejon ten cechuje się dynamiczną ekspansją przemysłową. Opisywane miasto, mając w dyspozycji atrakcyjne tereny inwestycyjne i szeroki zasób kadr, posiada duże możliwości rozwijania przedsięwzięć o charakterze biznesowym. Za czynniki wpływające na względnie szybki rozwój tej aglomeracji uważa się zarówno niskie koszty prowadzenia działalności gospodarczej, jak również dostępność komunikacyjną oraz bliskość zagranicznych rynków zbytu. Odnosząc się do możliwości gospodarczych miasta, wśród mocnych stron Mielca można wyróżnić między innymi:

strefy ekonomiczne, które sprzyjają inwestowaniu, tj. SSE Euro Park Mielec oraz Mielecki Park Przemysłowy,

bliskość stale rozwijających się rynków Europy Wschodniej i Południowej,

znaczący potencjał istniejący w różnych sektorach gospodarki (w ramach dywersyfikacji branż),

konkurencyjne ceny i szeroka dostępność gruntów przeznaczonych pod różne inwestycje,

coraz mocniej rozwiniętą sieć transportową nie tylko drogową, kolejową, ale także lotniczą.

Wobec powyższego można stwierdzić, iż dogodne warunki stwarzane w Mielcu dla rozwoju biznesu powodują, że przedsiębiorcy coraz chętniej inwestują w nowe przedsięwzięcia biznesowe, a także dążą do rozwijania już istniejących. Poza wielkimi potentatami w sferze lotniczej, motoryzacyjnej oraz drzewnej, na opisywanym terenie rozwija się szereg małych czy też średnich, często rodzinnych działalności gospodarczych. Położenie Mielca blisko granic Polski z Ukrainą czy Słowacją powoduje, iż na tym obszarze przenika się szereg relacji o charakterze gospodarczym, które przyciągają do Polski innowacyjne projekty. Realizacja części z nich wymaga zastosowania nowoczesnych rozwiązań, przykładowo cięcia laserem.

Wycinanie za pomocą lasera – istota procesu

Cięcie z wykorzystaniem lasera jest jednym z najdokładniejszych oraz najbardziej precyzyjnych sposobów obróbki różnych materiałów, zwłaszcza metali. Wiązka laserowa to nic innego, niż skupiona energia świetlna posiadająca precyzyjnie określoną długości fali. W ramach uderzenia w cięty element energia ta nagrzewa powierzchnię, z którą się styka, dzięki czemu część ta ulega stopieniu bądź też odparowaniu w całości. Żeby jeszcze bardziej usprawnić cięcie laserem, można zastosować tak zwane gazy procesowe, jak azot albo argon. Wspomniane gazy mogą spełniać kilka funkcji, przykładowo umożliwiają spalanie wzdłuż krawędzi cięcia, powodują wydmuchanie materiału stopionego przez laser i umożliwiają odparowanie w swej atmosferze stopionego przez urządzenie laserowe materiału. Ponadto, światło lasera radzi sobie też z grubszymi elementami oraz skomplikowanymi wzorami czy układami, jeśli tylko odpowiednio zaprogramuje się maszynę do cięcia. Samo urządzenie laserowe jest narzędziem o wysokiej precyzji, dzięki czemu z jego pomocą da się pozyskać zarówno rozległy wzór cięcia, jak również bardzo drobne, ciasno rozmieszczone elementy.

Cięcie laserowe materiałów – zalety tego rozwiązania

Cięcie laserowe różnych materiałów jest o wiele bardziej dokładne, aniżeli wycinanie na inne sposoby. Pozwala ono na precyzyjne odtworzenie każdej części założenia projektowego. Warto wspomnieć o tym, iż urządzenia laserowe, optymalizując proces cięcia dbają także o ekonomiczne spożytkowanie materiału. Niewielka szczelina cięcia gwarantuje bowiem, że nie zmarnuje się go bez potrzeby. Dodatkowo, powierzchnie obrabianego materiału są idealnie gładkie oraz równe, a do tego czyste. Nie potrzebują zatem dodatkowej obróbki. Współcześnie, cięcie realizowane za pomocą lasera jest coraz częściej poszukiwaną usługą na rynku. Cechuje się ona licznymi, niezwykle istotnymi zaletami w odniesieniu do tradycyjnych narzędzi tnących. Można spośród nich wyszczególnić:
  • wysoką prędkość cięcia,
  • bardzo dużą elastyczność obróbki,
  • łatwość użytkowania i zmieniania ustawień,
  • bezkontaktowy sposób obróbki,
  • doskonale czyste krawędzie,
  • wysoką ekonomiczność, nawet przy małych partiach produkcyjnych.

Podsumowując, za rezultat laserowej obróbki i wycięć należy uznać dostarczenie precyzyjnie wykonanych, równo przyciętych kształtów. Bez niej niemożliwie jest nadanie danemu przedmiotowi odpowiedniego kształtu oraz właściwości użytkowych.

Cięcie laserem – porównanie z innymi metodami obróbki

Cięcie laserem przekłada się zarówno na wysoką jakość wykonania, zdecydowanie szybszą realizacją usługi, jak też na atrakcyjną cenę. Należy być jednak świadomym tego, iż metoda ta nie posiada w branży metalowej wyłączności, ponieważ dynamiczna ekspansja technologiczna przyczyniła się też do usprawnienia procesów cięcia strumieniem wodno-ściernym czy plazmą. Przez wzgląd na ten fakt, trudno odmówić im rosnących wyników jakościowych. Jednakże wycinanie laserowe, dzięki wielu pozytywnym czynnikom – które niezaprzeczalnie formują przewagę nad pozostałymi metodami – z całą pewnością jest najbardziej efektywne. Technologia laserowa może być bowiem z powodzeniem stosowana do bardzo precyzyjnego wycinania różnorakich elementów w różnych materiałach, a także w procesie dziurkowania czy okrawania. Cięcie laserem stwarza więc możliwość realizowania nawet najbardziej skomplikowanych zleceń. Warto również zaznaczyć, że poprzez swoją specyfikę, usługi cięcia laserem stanowią doskonały wybór nie tylko dla przedsiębiorców działających w różnych sektorach gospodarki, ale i dla Klientów indywidualnych. Cięcie z wykorzystaniem urządzeń laserowych stosowane jest zatem przede wszystkim podczas zleceń, w których zasadniczą rolę odgrywa precyzja oraz szybkość procesu obróbki.

Cięcie laserem - oferta dla Klientów z Mielca

Przedsiębiorcy z Mielca i okolic, a także osoby prywatne, poszukujące sprawdzonego przedsiębiorstwa zajmującego się profesjonalnym cięciem laserowym, mogą skorzystać z oferty firmy Fabryka 4x4. Firma ta oferuje kompleksowe usługi obejmujące obróbkę metali oraz zajmuje się produkcją sprzętu off-roadowego. Fabryka 4x4 ma siedzibę główną oraz zakład produkcyjny pod Krosnem, w województwie podkarpackim i tam też wykonuje każde zlecenie. Za sprawą zaufanych przewoźników gwarantuje terminowy i bezpieczny transport na terenie całego kraju, natomiast przy większych zamówieniach oferuje darmowe dostarczenie zamówienia. Usługi przedsiębiorstwa Fabryka 4x4 są zatem dostępne nie tylko dla Klientów z Mielca, ale również z  całego województwa podkarpackiego.

Firma Fabryka 4x4 gwarantuje swoim klientom profesjonalną pomoc i fachowe doradztwo w wyborze najkorzystniejszego rozwiązania. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą – posiadamy nowoczesne maszyny sterowane cyfrowo oraz specjalistyczne oprogramowanie, dzięki czemu uzyskany efekt jest całkowitym odzwierciedleniem początkowej koncepcji. Gotowy wyrób posiada kształty oraz wymiary adekwatne do założeń projektowych. Nasze usługi to gwarancja stuprocentowej powtarzalności przygotowanych elementów. Jesteś zainteresowany ofertą firmy Fabryka 4x4? Sprawdź jakie ceny oraz terminy realizacji może zaproponować w Mielcu i na rynku podkarpackim: https://www.laserfabryka4x4.pl/kontakt.
Galeria zdjęć